PredictionGame
Tournaments this week




USO 2022 Day 1, Monday 8/29/22 OOP

All General Discussion concerning WTA and ATP
Post Reply New Topic
rex
Commish
Commish
Posts:3774
Joined:Jun Sun 04, 2006 4:25 pm
USO 2022 Day 1, Monday 8/29/22 OOP

Post by rex » Aug Sun 28, 2022 11:43 pm

DAY 1: MONDAY, AUGUST 29

ARTHUR ASHE STADIUM
12:00 PM

D. Medvedev [1] vs S. Kozlov
(Q) L.Jeanjean vs C. Gauff [12]
7:00 PM

D. Kovinic vs S. Williams
N. Kyrgios [23] vs T. Kokkinakis

LOUIS ARMSTRONG STADIUM
11:00 AM

F. Cerundolo [24] vs A. Murray
S. Halep [7] vs (Q) D. Snigur
M. Keys [20] vs D. Yastremska

7:00 PM

S. Tsitsipas [4] vs Qualifier
L. Fernandez [14] vs O. Dodin

GRANDSTAND
11:00 AM

T. Maria vs M. Sakkari
H. Tan vs B. Andreescu
(Q) A. Ritschard vs F. Auger-Aliassime [6]

Not before 6:00 PM

USA T. Fritz [10] vs (Q) B. Holt

COURT 17
11:00 AM

(Q) K. Rakhimova vs C. Garcia [17]
(Q) N. Jarry vs M. Berrettini [13]
P. Carreno Busta [12] vs D. Thiem

Not before 6:00 PM

J. Cristian vs A. Kontaveit [2]

COURT 4
11:00 AM

S. Korda vs (Q) F. Bagnis
B. Haddad Maia [15] vs A. Konjuh
A. Molcan vs T. Monteiro
N. Podoroska vs A. Schmiedlova

COURT 5
11:00 AM

J. Wolf vs R. Bautista Agut [16]
S. Wawrinka vs (Q) C. Moutet
O. Jabeur [5] vs M. Brengle
A. Rus vs S. Rogers [31]

COURT 6
11:00 AM

(Q) Z. Zhang vs T. Van Rijthoven
C. Giorgi vs A. Bondar
E. Ruse vs D. Saville

Not before 4:30 PM

B. Bonzi vs U. Humbert

COURT 7
11:00 AM

J. Millman vs E. Nava
F. Krajinovic vs A. De Minaur [18]
K. Muchova vs A. Tomljanovic
(Q) S. Bejlek vs L. Samsonova

COURT 8
11:00 AM

V. Kudermetova [18] vs D. Vekic
T. Etcheverry vs P. Andujar
(Q) T. Machac vs B. van de Zandschulp [21]

COURT 9
11:00 AM

A. Tabilo vs K. Majchrzak
E. Mandlik vs T. Zidansek
M. Frech vs R. Marino
J. Draper vs E. Ruusuvuori

COURT 10
11:00 AM

Y. Nishioka vs A. Davidovich Fokina
B. Shelton vs Qualifier
(Q) F. Gomez vs B. Krejcikova [23]
(Q) V. Kuzmova vs S. Sorribes Tormo

COURT 11
11:00 AM

T. Paul [29] vs B. Zapata Miralles
C. Vandeweghe vs M. Zanevska
M. Trevisan [27] vs E. Rodina

Not before 4:30 PM

L. Sonego vs J. Thompson

COURT 12
11:00 AM

A. Riske-Amritraj [29] vs E. Yu
K. Edmund vs C. Ruud [5]
H. Dart vs D. Kasatkina [10]
A. Bublik vs H. Gaston

COURT 13
11:00 AM

A. Li vs M. Osorio Serrano
(Q) Y. Wu vs N. Basilashvili [31]
K. Khachanov [27] vs D. Kudla
S. Zhang vs J. Teichmann [30]

COURT 14
11:00 AM

R. Peterson vs A. Kalinskaya
M. Fucsovics vs M. Cressy [30]
C. Garin vs J. Lehecka
(Q) E. Avanesyan vs A. Krunic

COURT 15
11:00 AM

Q. Halys vs A. Rinderknech
N. Parrizas-Diaz vs D. Galfi
D. Parry vs Xiy. Wang
A. Bedene vs P. Cachin

Post Reply