PredictionGame
Tournaments this week




Wimby Day 3 OOP 6/30/21

All General Discussion concerning WTA and ATP
Post Reply New Topic
rex
Commish
Commish
Posts: 3752
Joined: Jun Sun 04, 2006 4:25 pm

Wimby Day 3 OOP 6/30/21

Post by rex » Jun Tue 29, 2021 4:44 pm

CENTRE COURT - 1:30PM

1. Novak Djokovic (1) v Kevin Anderson
2. Katie Boulter v Aryna Sabalenka (2)
3. Oscar Otte v Andy Murray

NO.1 COURT - 1:00PM

1. Elina Svitolina (3) v Alison Van Uytvanck
2. Daniel Evans (22) v Dusan Lajovic
3. Ons Jabeur v Venus Williams

NO.2 COURT - 11:00AM

1. Alize Cornet v Bianca Andreescu (5)
2. Lucas Pouille leads Cameron Norrie (22)
3. Felix Auger-Aliassime (16) v Thiago Monteiro
4. Iga Swiatek v Vera Zvonareva
5. Madison Brengle v Sofia Kenin

NO.3 COURT - 11:00AM

1. Matteo Berrettini (7) v Guido Pella
2. Fernando Verdasco v Grigor Dimitrov (18)
3. Belinda Bencic (9) v Kaja Juvan
4. Lesley Pattinama Kerkhove v Garbine Muguruza (11)

COURT 12 - 11:00AM

1. Jordan Thompson v Casper Ruud (12)
2. Christopher O'Connell leads Gael Monfils (13)
3. Victoria Azarenka (12) v Kateryna Kozlova
4. Diego Schwartzman (9) v Liam Broady
5. Kristie Ahn v Sloane Stephens

COURT 18 - 11:00AM

1. Yoshihito Nishioka v John Isner (28)
2. Marin Cilic (32) leads Salvatore Caruso
3. Emma Raducanu v Vitalia Diatchenko
4. Lloyd Harris v Andrey Rublev (5)
5. Karolina Pliskova (8) v Donna Vekic

COURT 4 - 11:00AM

1. Magda Linette v Amanda Anisimova
2. Cristian Garin (17) leads Bernabe Zapata Miralles
3. Lorenzo Sonego v Pedro Sousa
4. Andreas Seppi v Denis Kudla
5. Nadia Podoroska v Tereza Martincova

COURT 5 - 11:00AM

1. Kristyna Pliskova v Danka Kovinic
2. Daniel Galan v Federico Coria
3. Ellen Perez v Clara Burel
4. Frances Tiafoe v Vasek Pospisil

COURT 6 - 11:00AM

1. Jil Teichmann v Camila Giorgi
2. Yasutaka Uchiyama v Carlos Alcaraz
3. Leylah Fernandez v Jelena Ostapenko
4. Antoine Hoang v Sebastian Korda

COURT 7 - 11:00AM

1. Botic Van De Zandschulp v Gregoire Barrere
2. Sara Sorribes Tormo v Ana Konjuh
3. Mikhail Kukushkin v Alexander Bublik
4. Irina-Camelia Begu v Petra Martic (26)

COURT 8 - 11:00AM

1. Aliona Bolsova v Paula Badosa (30)
2. James Duckworth v Radu Albot
3. Katerina Siniakova v Yafan Wang
4. Egor Gerasimov v Karen Khachanov (25)
5. Viktorija Golubic v Danielle Collins

COURT 9 - 11:00AM

1. Corentin Moutet v Aljaz Bedene
2. Greet Minnen v Ajla Tomljanovic
3. Olga Govortsova v Coco Vandeweghe
4. Jiri Vesely v Marton Fucsovics

COURT 10 - 11:00AM

1. Lesia Tsurenko v Yulia Putintseva
2. Emil Ruusuvuori v Marcos Giron
3. Marco Trungelliti v Benjamin Bonzi
4. Ekaterina Alexandrova (32) v Maria Camila Osorio Serrano

COURT 11 - 11:00AM

1. Jaume Munar v Ilya Ivashka
2. Anastasija Sevastova v Zarina Diyas
3. Daria Kasatkina (31) v Patricia Maria Tig
4. Fabio Fognini (26) v Laslo Djere

COURT 14 - 11:00AM

1. Ana Bogdan v Anastasia Pavlyuchenkova (16)
2. Jo-Wilfried Tsonga v Mikael Ymer
3. Steve Johnson v Dennis Novak
4. Lauren Davis v Madison Keys (23)
5. Dominik Koepfer v Soonwoo Kwon

COURT 15 - 11:00AM

1. Aslan Karatsev (20) v Jeremy Chardy
2. Nao Hibino tied Bernarda Pera
3. Marketa Vondrousova v Anett Kontaveit (24)
4. Claire Liu v Elena Rybakina (18)
5. Miomir Kecmanovic v Roberto Bautista Agut (8)

COURT 16 - 11:00AM

1. Karolina Muchova (19) v Shuai Zhang
2. Sam Querrey v Pablo Carreno Busta (11)
3. Taylor Fritz (31) v Brandon Nakashima
4. Jessica Pegula (22) v Liudmila Samsonova
5. Maria Sakkari (15) v Shelby Rogers

COURT 17 - 11:00AM

1. Kei Nishikori v Alexei Popyrin
2. Juan Ignacio Londero leads Gianluca Mager
3. Sorana Cirstea v Samantha Murray Sharan
4. Elise Mertens (13) v Lin Zhu
5. Denis Shapovalov (10) v Pablo Andujar

Post Reply