PredictionGame
Tournaments this week




AO OOP Day 1, Sunday 2/7/21

All General Discussion concerning WTA and ATP
Post Reply New Topic
rex
Commish
Commish
Posts: 3653
Joined: Jun Sun 04, 2006 4:25 pm

AO OOP Day 1, Sunday 2/7/21

Post by rex » Feb Sat 06, 2021 3:22 pm

Rod Laver Arena

Day session - From 11:00am AEDT

A. Pavlyuchenkova vs N. Osaka 3
L. Siegemund vs S. Williams 10
D. Thiem 3 vs M. Kukushkin

Night session - From 7:00pm AEDT

L. Cabrera WC vs S. Halep 2
N. Djokovic 1 vs J. Chardy

Margaret Court Arena

Day session - From 11:00am AEDT

K. Flipkens vs V. Williams
B. Pera vs A. Kerber 23
M. Giron vs A. Zverev 6

Night session - From 7:00pm AEDT

G. Minnen Q vs P. Kvitova 9
D. Shapovalov 11 vs J. Sinner

John Cain Arena

Day session - From 12:00pm AEDT

S. Wawrinka 17 vs P. Sousa
M. Doi vs A. Tomljanovic
B. Andreescu 8 vs M. Buzarnescu LL
F. Ferreira Silva Q vs N. Kyrgios

1573 Arena

Day session - From 11:00am AEDT

F. Coria vs M. Raonic 14
I. Swiatek 15 vs A. Rus
O. Jabeur 27 vs A. Petkovic
K. Nishikori vs P. Carreno Busta 15

Court 3

Day session - From 11:00am AEDT

C. Moutet vs J. Millman
M. Vondrousova 19 vs R. Peterson
G. Dimitrov 18 vs M. Cilic
A. Sabalenka 7 vs V. Kuzmova

Court 5

Day session - From 11:00am AEDT

Z. Diyas vs T. Zidansek
A. Bolt WC vs N. Gombos
V. Kudermetova 32 vs M. Kostyuk
F. Tiafoe vs S. Travaglia

Court 6

Day session - From 2:00pm AEDT

M. Kecmanovic vs K. Majchrzak
F. Delbonis vs J. Londero

Court 7

Day session - From 11:00am AEDT

R. Marino Q vs K. Birrell WC
M. Hibi Q vs A. Schmiedlova LL
D. Dzumhur LL vs J. Duckworth
E. Ymer Q vs D. Schwartzman 8

Court 8

Day session - From 11:00am AEDT

Y. Shvedova vs C. Giorgi
S. Errani Q vs Q. Wang 30
B. Paire 25 vs E. Gerasimov
Y. Sugita vs B. Tomic Q

Court 10

Day session - From 2:00pm AEDT

G. Mager vs A. Karatsev Q
K. Coppejans Q vs J. Vesely

Court 12

Day session - From 11:00am AEDT

R.Opelka vs Y. Lu
T. Babos Q vs Y. Bonaventure LL
A. Bedene vs A. Bublik
A. Cornet vs V. Savinykh Q

Court 13

Day session - From 11:00am AEDT

G. Monfils 10 vs E. Ruusuvuori
S. Hsieh vs T. Pironkova Q
A. Riske 24 vs A. Potapova
C. Stebe LL vs F. Auger-Aliassime 20

Court 14

Day session - From 11:00am AEDT

N. Stojanovic vs I. Begu
M. Fucsovics vs M. Polmans WC
D. Koepfer vs H. Dellien LL
V. Zvonareva vs E. Rybakina 17

Court 15

Day session - From 1:00pm AEDT

A. Ramos-Vinolas vs T. Fritz 27
V. Gracheva vs A. Blinkova
T. Daniel LL vs M. Cressy Q

Court 16

Day session - From 11:00am AEDT

A. Mannarino 32 vs D. Novak
K. Boulter vs D. Kasatkina
F. Ferro vs K. Siniakova
S. Stakhovsky Q vs D. Lajovic 23

Court 17

Day session - From 11:00am AEDT

P. Hercog vs C. Garcia
Y. Nishioka vs P. Martinez
Y. Uchiyama vs U. Humbert 29
P. Tig vs S. Cirstea

https://ausopen.com/schedule#!23416

Post Reply