Wimby Day 1 OOP 6/28/21
Post
by rex » Jun Sat 26, 2021 3:09 pm
CENTRE COURT - 1:30PM
1. Novak Djokovic (1) v Jack Draper
2. Sloane Stephens v Petra Kvitova (10)
3. Andy Murray v Nikoloz Basilashvili (24)
NO.1 COURT - 1:00PM
1. Monica Niculescu v Aryna Sabalenka (2)
2. Stefanos Tsitsipas (3) v Frances Tiafoe
3. Iga Swiatek (7) v Su-Wei Hsieh
NO.2 COURT - 11:00AM
1. Fiona Ferro v Garbine Muguruza (11)
2. Federico Delbonis v Andrey Rublev (5)
3. Daniel Evans (22) v Feliciano Lopez
4. Mihaela Buzarnescu v Venus Williams
NO.3 COURT - 11:00AM
1. Katie Swan v Madison Keys (23)
2. Xinyu Wang v Sofia Kenin (4)
3. Marco Cecchinato v Liam Broady (W)
4. Denis Shapovalov (10) v Philipp Kohlschreiber
COURT 12 - 11:00AM
1. John Millman v Roberto Bautista Agut (8)
2. Christopher O'Connell v Gael Monfils (13)
3. Karolina Pliskova (8) v Tamara Zidansek
4. Maria Sakkari (15) v Arantxa Rus
COURT 18 - 11:00AM
1. Marton Fucsovics v Jannik Sinner (19)
2. Kristie Ahn v Heather Watson
3. Fabio Fognini (26) v Albert Ramos-Vinolas
4. Elise Mertens (13) v Harriet Dart
COURT 4 - 11:00AM
1. Marcelo Tomas Barrios Vera (Q) v Kevin Anderson
2. Varvara Gracheva v Petra Martic (26)
3. Jessica Pegula (22) v Caroline Garcia
4. Pierre-Hugues Herbert v Pablo Andujar
COURT 5 - 11:00AM
1. Jodie Burrage v Lauren Davis
2. Mackenzie McDonald v Karen Khachanov (25)
3. Dusan Lajovic v Gilles Simon
COURT 6 - 11:00AM
1. Polona Hercog v Danielle Collins
2. Roberto Carballes Baena v Vasek Pospisil
3. Soonwoo Kwon v Daniel Masur (Q)
COURT 7 - 11:00AM
1. Denis Kudla v Alejandro Davidovich Fokina (30)
2. Marie Bouzkova v Vera Zvonareva
3. Ann Li v Nadia Podoroska
Not Before: 5:00pm
4. Ons Jabeur (21) v Rebecca Peterson
COURT 8 - 11:00AM
1. Ekaterina Alexandrova (32) v Laura Siegemund
2. Oscar Otte (Q) v Arthur Rinderknech (Q)
3. Pablo Cuevas v Laslo Djere
COURT 9 - 11:00AM
1. Maria Camila Osorio Serrano (Q) v Anna Kalinskaya (Q)
2. Pedro Martinez v Stefano Travaglia
3. Donna Vekic v Anastasia Potapova
COURT 10 - 11:00AM
1. Andreas Seppi v Joao Sousa
2. Lloyd Harris v Ricardas Berankis
3. Liudmila Samsonova (W) v Kaia Kanepi
COURT 11 - 11:00AM
1. Facundo Bagnis v Miomir Kecmanovic
2. Irina-Camelia Begu v Katie Volynets (Q)
3. Tereza Martincova v Alison Riske (28)
4. Zhizhen Zhang (Q) v Antoine Hoang (Q)
COURT 14 - 11:00AM
1. Svetlana Kuznetsova v Lesley Pattinama Kerkhove
2. Reilly Opelka (27) v Dominik Koepfer
3. Kristina Mladenovic v Elena Rybakina (18)
Not Before: 5:00pm
4. Sebastian Korda v Alex De Minaur (15)
COURT 15 - 11:00AM
1. Veronika Kudermetova (29) v Viktorija Golubic
2. Misaki Doi v Claire Liu (Q)
3. Marc Polmans (Q) v Yen-Hsun Lu
4. Shelby Rogers v Samantha Stosur
COURT 16 - 11:00AM
1. Jiri Vesely v Yannick Hanfmann
2. Madison Brengle v Christina McHale
3. Cristian Garin (17) v Bernabe Zapata Miralles (Q)
COURT 17 - 11:00AM
1. Danielle Lao v( Q) Katie Boulter (W)
2. Egor Gerasimov v Jay Clarke(W)
3. Diego Schwartzman (9) v Benoit Paire
4. Lin Zhu v Mona Barthel